Treffsikker kommunikasjon gir deg et konkurransefortrinn

Treffsikker kommunikasjon gir deg et konkurransefortrinn

søndag 25. august 2024

I en verden der endringer skjer raskere enn noen gang, er det avgjørende å ha kontroll på kommunikasjonen. De som evner å holde oversikten og strukturere kommunikasjonen, oppnår en større treffsikkerhet i hvordan de blir oppfattet av mottakeren. Dette gir et konkurransefortrinn, og det er nettopp dette Aksell leverer – hver eneste dag.

Kjell-Ove Klauset, leder for strategi og rådgivning i Aksell AS, har jobbet med kommunikasjon hele sitt yrkesaktive liv, i ulike roller og i flere forskjellige bransjer. I dag har han 407 dyktige kolleger fordelt på 8 lokasjoner, og han forteller om høy fart og spennende oppdrag.

– Vårt største fortrinn er at vi leverer bred spisskompetanse. I praksis betyr det at vi leverer effektiv kommunikasjon, i alle kanaler og på alle flater. Vi tror på en helhetlig overordnet tanke og en solid forankring i våre kunders ønsker og behov.

Synlige bedrifter er ofte attraktive

De ansatte i Aksell er svært dyktige på aktivering av merkevarer, det vil si synliggjøring av selskaper med definerte målgrupper som et av de viktigste kriteriene.

Ved å forstå og analysere målgruppenes behov og preferanser, kan de utvikle strategier som ikke bare øker synligheten, men også styrker merkevarens posisjon i markedet. Denne kompetansen inkluderer alt fra kreative kampanjer og digitale strategier til tradisjonelle markedsføringstiltak, alltid med fokus på å maksimere effekten av kommunikasjonen.

Vi står alle på scenen, hver eneste dag

Kjell-Ove brenner for effekten av gjennomtenkte løsninger, og han har et spesielt fokus på måten bedrifter presenterer seg på. De siste årene har Aksell bearbeidet innholdet i en lang rekke firmapresentasjoner og trener i tillegg de den som skal presentere slik at det skapes en trygghet rundt noe veldig mange opplever som ukomfortabelt.

En god idrettsutøver slutter ikke å trene selv om vedkommende vinner medaljer, heder og ære. En god utøver trener hver dag, og på den måten kan man justere og tilpasse prestasjonen. Vi står alle på scenen, hver eneste dag, enten det er et kundemøte, internmøte, innsalg eller firmapresentasjon. 

 

Les også

Det viktigste er å ha de beste menneskene med seg
14.10.2025

Det viktigste er å ha de beste menneskene med seg

Når Gunnar Løken forteller om reisen sin, er det lett å forstå hvorfor han setter menneskene først. Han begynte som lærling i rørleggerfaget i 1981, og bygget gradvis erfaring og kunnskap gjennom utdanning og praksis. Etter ti år i Christian Wisbech AS og nesten 25 år i Oras, der han blant annet bygget opp virksomheten i Agder og Rogaland, startet han i 2013 Sprinkler Norge sammen med Tommy Skagestad.

Les mer
Hos Geheb Conditori møtes håndverk og Nyskaping
14.10.2025

Hos Geheb Conditori møtes håndverk og Nyskaping

Geheb Conditori bygger på håndverk, smak og tradisjon, men kombinerer dette med en sterk vilje til å fornye seg. Kjetil Hodne, som har vært daglig leder siden 2011 etter 27 år som salgsdirektør i Storebrand, beskriver selskapet som et sted der alt lages fra bunnen av, med ekte kjærlighet til faget.

Les mer