Nye eiere og ledelse gir vekst på Strand Hotel Fevik

Nye eiere og ledelse gir vekst på Strand Hotel Fevik

søndag 16. februar 2020

I 2017 overtok Classic Norway Hotels driften på ærverdige Strand Hotel Fevik, det har vist seg å bli en lønnsom investering for familien Berg fra Molde.

- Strand Hotel Fevik er en suksess, og det tror vi har 3 hovedårsaker: Først og fremst at service, som enkeltdetaljer med å få samme rom, eller en ekstra pute, er noe gjestene setter pris på. Så handler det om beliggenheten som er helt unik og skaper de beste rammene. Sist, men ikke minst – betyr det mye at maten er på toppnivå, derfor legger vi mye arbeid i den, sier hotelldirektør Bodil Langerak. Vi ser at gjestene kommer igjen og igjen, ikke bare kursgjester, men også ferie og fritidsgjestene.

Hotellet er opptatt av utvikling og er med i et prosjekt i Innovasjon Norge som bl.a. går ut på å tiltrekke seg flere overnattingsdøgn i forbindelse med sjøørret-fiske. Det viser seg at både Sverige og Danmark er gode på dette.

- Hotellet henvender seg til både privat- og forretningsmarkedet. I privatmarkedet handler det mye om individuelle gjester om sommeren som ønsker å oppleve noe unikt i nærheten. Bryllupsegmentet er også stort – i 2019 med 44 bryllup, hvor flere velger å bli viet på stranden. Og det gir oss god trafikk på salg av hotellrom, sier Bodil.

- Når det gjelder forretningsmarkedet, så innebærer det kurs- og konferanser – hvor det offentlige er en stor kunde, men også faste virksomheter. Vi er opptatt av å ikke fire på kvaliteten, så det har hendt at vi har sagt nei til et salg fordi det da går på bekostning av kvaliteten, avslutter hotelldirektøren.

Fakta

  • Fra mars 2017 driftes Strand Hotel Fevik av Classic Norway Hotels
  • Hovedaksjonær (drift og eiendom) er grunnleggeren Erik Berg med familie – fra Molde
  • Selskapet har 17 hotell og rorbuer fra Fevik i Sør til Lofoten i Nord
  • Hovedkontor ligger i Molde

 

Tekst & Foto : Anita Sindland Dietrichson, Nordic Arena Sør

Les også

Det viktigste er å ha de beste menneskene med seg
14.10.2025

Det viktigste er å ha de beste menneskene med seg

Når Gunnar Løken forteller om reisen sin, er det lett å forstå hvorfor han setter menneskene først. Han begynte som lærling i rørleggerfaget i 1981, og bygget gradvis erfaring og kunnskap gjennom utdanning og praksis. Etter ti år i Christian Wisbech AS og nesten 25 år i Oras, der han blant annet bygget opp virksomheten i Agder og Rogaland, startet han i 2013 Sprinkler Norge sammen med Tommy Skagestad.

Les mer
Hos Geheb Conditori møtes håndverk og Nyskaping
14.10.2025

Hos Geheb Conditori møtes håndverk og Nyskaping

Geheb Conditori bygger på håndverk, smak og tradisjon, men kombinerer dette med en sterk vilje til å fornye seg. Kjetil Hodne, som har vært daglig leder siden 2011 etter 27 år som salgsdirektør i Storebrand, beskriver selskapet som et sted der alt lages fra bunnen av, med ekte kjærlighet til faget.

Les mer